Celovečerní Filmy
Celovečerní Filmysipka_1

K filmovým projektům přistupujeme s respektem a vědomím, že naše práce může oslovovat diváky i za mnoho let. Soustřeďujeme se nejen na technickou dokonalost, ale i na specifickou roli zvuku při vyprávění filmového příběhu. V praxi toto spojení technologie a dramaturgie garantuje supervizor, který si pro každý projekt sestavuje tým zvukařů složený z ruchových specialistů, SFX editorů, dialogových editorů, music editora a mixera.

Preferujeme komplexní přístup k projektům, tedy spolupráci supervizora i na kontaktním záznamu zvuku. Rychlé a efektivní přípravě materiálů pro mix nám pomáhá vzájemné propojení a zřetězení potřebného počtu studií.  A je velkou výhodou, pokud mix hudby proběhne přímo v naší míchací hale.

TV Drama
TV Dramasipka_1

S měnícím se charakterem lokální a zahraniční produkce roste i podíl televizních projektů v našem portfoliu.  Je potěšující, že jejich náročnost se často blíží nárokům na filmové projekty. Televizní seriály nás naučily preciznosti, trpělivosti, rychlosti a týmové spolupráci. Stejně jako reklamu a film, rádi děláme TV projekty komplexně, včetně záznamu kontaktního zvuku a stále častěji i včetně hudební složky a její dramaturgie.

Reklama
Reklamasipka_1

Reklamní zakázky obvykle ozvučujeme v pěti technologicky propojených studiích, což umožňuje efektivní práci na více spotech či kampaních současně. Zvukař je zde spíše v roli zvukového režiséra. Pro výběr správného hlasu průběžně aktualizujeme databázi mnoha set českých i slovenských herců. A je-li třeba pravého Angličana nebo Američana, netřeba se obávat, máme je i v Praze nebo se můžeme spojit se studii po celém světě.  Dobrá reklama potřebuje také dobrou muziku. Vedle on line přístupu do většiny hudebních knihoven můžeme nabídnout i hudební skladatele z vlastních řad. 

Ruchy
Ruchysipka_1

Ruchování je místem, kde se potkává zkušenost a rutina s potřebou neustále experimentovat a hrát si. Přímo k tomu vyzývá množství nejneuvěřitelnějších rekvizit z našich sbírek. A pokud je potřeba něco úplně speciálního, pak máme přístup do barrandovského fundusu a spolupracujeme se zbrojířskou firmou Flash FX.  S lehkou nadsázkou můžeme říci, že „věcem nedáváme zvuk, jaký mají, ale jaký by měly mít“. Ruchování je obvykle součástí projektů, na kterých se podílíme, ale nabízíme ho i jako samostatnou službu.

Postsynchrony
Postsynchronysipka_1

Nahrávání hlasových postsynchronů je samostatnou specializovanou činností, pro kterou využíváme dvě z našich studií se specifickými vlastnostmi nahrávacích místností a s velkým výběrem mikrofonů různých charakteristik. Řadu cenných zkušeností v oblasti ADR (additional dialogue recording) nám přinesla spolupráce s Disney Studios. Pro potřeby přenosů v reálném čase jsme vybaveni ISDN systémy WorldNet Milano apt-X a Telos Zephyr a také IP softwarem Source Connect.

Hudba
Hudbasipka_1

Hudební průmysl sice prochází vývojem, jaký by si konzervativní posluchači alb asi úplně nezvolili, ale stále jsme připraveni míchat a masterovat. Snad až na některé naše recepční jsme všichni měli nebo máme nějakou kapelu, hudba je tedy přirozenou součástí našich životů. Show must go on!

Restaurování zvuku
Restaurování zvukusipka_1

Od nástupu digitální kinematografie je stále aktuální digitalizace významných klasických děl. Samotný proces probíhá ve třech fázích: digitalizace, restaurování a remastering. Před zahájením práce vždy provádíme pečlivý výzkum možných podkladů a postupů s cílem získat co nejkvalitnější materiál pro další zpracování. Při restaurování je práce podobná jako u výtvarného umění, postupujeme od největších “zvukových škrábanců” k těm nejjemnějším a postupně je odstraňujeme. Remastering je pak závěrečné přeleštění a zabalení pro potřeby promítání v současných kinech a na současných nosičích.

Kontaktní zvuk
Kontaktní zvuksipka_1

V roce 2004 jsme pochopili, že nejlepších výsledků dosáhneme jen tehdy, jsme-li u toho od začátku. S tímto poznatkem jsme založili Soundsquare Rentals, s.r.o., specializující se na záznam kontaktního zvuku.

Propojení mezi fází natáčení a postprodukcí se nám osvědčilo v podstatě u všech typů projektů, neboť nám to umožňuje přesněji naplňovat technické i dramaturgické požadavky klientů. Rovněž tím přebíráme odpovědnost za celou zvukovou složku projektu, což jistě ocení každý producent.
Více na www.soundsquare-rentals.cz